SpongeBobe filmu

Tento celovečerní animovaný film měl premiéru 19. 11. 2004 v USA. Režírovalho Stephen Hillenburg. Hlavní postavy dabovali TOM KENNY (SpongeBob),BILL FAGERBAKKE(Patrik hvězdice), KLANCY BROWN (Evžen Krabs), MR. LAWRENCE (SheldonPlankton) a RODGER BUMPASS (Sépiák Chobotnice).
spongebob squarepants
 
Dějemfilmu zatočí Plankton, když ukradne králi Neptunovi jeho korunu.Nechá mu tam vzkaz, že ji ukradl pan Krabs a prodal do Škeblova, to je obchod na souši se suvenýry mořských tvorů. Neptun zmrazí panaKrabse, ale SpongeBob,který na něj byl sice nejdříve naštvaný, že manažerem novéhoKřupavého Krabaneudělal právě jeho, se ho zastal a spolu s Patrikem vyrážejí nacestu do Škeblova, aby získali tu korunu nazpět. Vezme Krab káru avyráží. Dojedou na benzínovou pumpu, kde se jim obsluha vysměje,kvůli tomu, kam jedou. A tam jim tu káru ukradnou. Pomocí na nelehkécestě je jim smích, i když ta cesta je velice náročná.Plankton ale nechce, aby se ta koruna objevila, protože chce dostatdo svých rukou recept na krabí hambáče :). Proto zařídí, aby jesledoval obávaný zabiják, aby je zastavil dříve, než získají korunu.Díky dceři krále Neptuna, Mindy, a díky “chaluhovému kníru“se z nich stanou muži a nebojí se proto jít přes mořské dno plnépříšer. Dokonce si s nimi i zazpívají. Skorona konci jejich cesty je chytne právě potápěč, který ten obchod nasouši vlastní. Dá je na stůl pod silnou lampičku, která je začnepostupně vysoušet. Nakonec si zazpívají těsně před úplným vysušenímpísničku: JSEM BLBEJ BURÁK. Poslední kapka, která se změní v slzu,sjede do zásuvky a zkratuje elektrický proud a zapne se díky mini
kouři hašení požáru. Díky tomu, všichni usušení mořští živočichové včele s našimi hrdiny obživnou. Společně vezmou korunu a díky Davidovi Hasselhoffovi se dostanoupřímo do Zátiší Bikin, tedy do Křupavého Kraba. Vrátí korunu a díkySpongeBobově písni, kterou zpívá ke konci filmu, se všem obyvatelům vrátí jejich osobnost. Nakonec vše dobře dopadne.
 
Píseň, kterou zpívá SpongeBob, aby zachránil obyvatele městečka je zpívanána píseň od Twisted Sister: I Wanna Rock. Když hledají klíč odKrab káry, hraje do toho píseň You Better Run od Motörhead.
 postavička spongeboba
 
 
Tentofilm doopravdy není pro každého, sice tam není nouze o zasmání, aleje více méně pouze pro ty, kdo jej znají jako televizní seriál.